Vybíráme lubrikační gel

Sexy pár s lubrikačním gelem

Vodní, olejový nebo na silikonové bázi? Víte, jaký lubrikační gel je pro vás nejvhodnější?

Skvělé sexuální zážitky se mnohdy neobejdou bez lubrikačního gelu. Jeho hlavní úlohou je zvlhčení intimních partií, mužských i ženských, a s tím spojená bezproblémová penetrace či bezpečné používání erotických hraček. Vybrané přípravky ovšem zvyšují ženské libido a zintenzivňují prožitky při sexu. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý?

Vodní, olejový, nebo silikonový lubrikační gel?

Na trhu se v podstatě setkáte se třemi typy gelů, a to s přípravky na vodní, olejové a silikonové bázi. Oblíbené však jsou i lubrikanty s hřejivými či naopak chladivými účinky. Někteří výrobci však slibují zpevnění pochvy jako před prvním sexem. Kterému dát přednost?

erotické pomůcky

Zaměřte se na složení

Hlavním parametrem při výběru by v každém případě mělo být složení daného lubrikačního gelu. Ten přeci jen přichází do přímého styku s citlivými partiemi lidského těla, které některé látky mohou nepříjemně iritovat. Obzvláště buďte na pozoru před silně aromatickými lubrikační gely, za jejichž příjemnou vůní často stojí agresivní chemikálie iritující poševní sliznici.

Oblíbené vodní

Velké oblibě ze strany uživatelů se těší lubrikanty na vodní bázi. Neiritují pokožku ani sliznice intimních partií a nezanechávají fleky na prostěradle. A k tomu intimní partie náležité prokrví a prohřejí.

Kluzké silikonové a vzrušivé olejové

Velmi hladké a kluzké jsou lubrikanty silikonové, které navíc vynikají i dlouhou trvanlivostí. Vyvarujte se však jejich používání v kombinaci se silikonovými erotickými hračkami, jimž narušují povrch. Velmi vzrušivé jsou lubrikanty olejové, které ovšem zase není vhodné kombinovat s latexovými kondomy. Těm zase snižují účinnost.

Sečteno podtrženo – sázkou na jistotu a pro všechny druhy sexu je vhodný lubrikant na vodní bázi. Pro sex s kondomem můžete zvolit i lubrikant silikonový a pro hrátky s erotickými hračkami zase lubrikant olejový.

—–> Náhodná erotická povídka 2020 <—–

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články