Lubrikační gel

bio lubrikační gel

V okamžiku, kdy se žena vzruší, tak i zvlhne, a potom je sexuální zážitek zábavnější. Pokud je však vlhkost nedostatečná, styk je bolestivý, často se poškodí i vaginální výstelka. Snížená vlhkost během vzrušení je způsobena hormonálními změnami, menopauzou, stárnutím a také různými léky. V takovém případě pak na scénu nastupuje lubrikační gel.

Lubrikační gel vede k intenzivnějšímu vzrušení a k lepšímu sexuálnímu potěšení. Udržuje pokožku v intimní oblasti měkkou, navíc snižuje tření během penetrace. Lubrikační gel seženete jak v sexshopech, tak i drogeriích.

Kdo používá lubrikační gel?

Lubrikační gel však mohou používat všechny ženy, i když netrpí vaginální suchostí. Předchází totiž pálení, svědění a dalšímu nepohodlí. Suchost obvykle postihuje ženy, jež užívají léky jako antidepresiva, bojují s příjmem vody a dehydratací, mají hormonální antikoncepci, kouří cigarety, kojí anebo jsou v menopauze.

Některé lubrikační gely jsou navíc navrženy tak, aby zlepšovaly sexuální aktivitu a zvyšovaly vzrušení. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, gel je skvělý způsob, jak si okořenit sexuální hrátky s partnerem i erotickou hračkou.

Druhy lubrikačních gelů

Současný trh je rozmanitý a nabízí různé druhy gelů. Záleží na tom, pro jaké účely chcete lubrikační gel, protože jsou k dostání i varianty přímo pro anální sex. Z nejširšího hlediska se však rozdělují na lubrikační gely na vodní bázi a na bázi silikonu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Anální gel - sexshop Růžový slon

Lubrikační gel na vodní bázi

Jedná se o nejběžnější produkty, přičemž mohou být s glycerinem, jenž má sladší chuť, nebo bez něj. Lubrikační gely bez glycerinu mají delší trvanlivost, nezpůsobují podráždění v intimní oblasti a nevysychají tak rychle jako s gely s glycerinem.

Lubrikační gely na bázi silikonu

Gely jsou bez zápachu a chuti. Vyznačují se kluzkostí a jemností, ba i hypoalergenními vlastnostmi. Vydrží poměrně dlouho, není nutné je aplikovat tak často jako lubrikanty na vodní bázi. Dokonce se takové gely doporučují i na hrátky ve sprchách.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články