Feromony a afrodiziaka

erotika

Různé lektvary lásky, afrodiziaka, feromony. Slýcháte o nich v mnohých písních a filmech, možná o nich i sami fantazírujete. Opravdu je člověk tak primitivní bytost, že ho může někdo přitahovat pouze na základě vůně? Co jsou to feromony? Co jsou to afrodiziaka?

Feromony

Feromony jsou přirozeně se vyskytující látky, které tělo vylučuje do vzduchu. V podstatě přenáší jakousi vzdušnou zprávu a vyvolávají reakci u opačného pohlaví stejného druhu. Chemie mezi dvěma osobami nefunguje jen na základě toho, jestli se jeden druhému líbí, důležité je i mentální, fyzické a emocionální spojení.

Feromony jako takové ve skutečnosti necítíte, nos je ale zachytí a vyšle mozku signály, které začnou stimulovat centrum rozkoše. Feromony člověk detekuje pomocí takzvaného Jacobsonova orgánu, který se nachází hluboko v nose. Účelem daného orgánu je detekovat sexuální feromony.

Současný trh je rozmanitý, sehnat se dají feromonové svíčky, ovšem i syntetické feromony, jež se vyrábějí z androstenonu (mužský hormon) a androstrenolu (ženský hormon). Mozek na tyto feromony reaguje instinktivně.

Afrodiziaka

Pod afrodiziaky se skrývají především potraviny, které podporují sexuální apetit a zvyšují stupeň sexuálního vzrušení u mužů i žen. Pánové mají lepší chuť na sex po konzumaci banánů, skořice, dýně, vanilky, jahod, kdežto dámy zase po okurcích, anýzu, lékořice a česneku. Setkáte se také s různými bylinkami, jež jsou označovány za přírodní afrodiziaka, jako jsou maca či ženšen.

Známé jsou i španělské mušky. Zlepšují sexuální prožitek. Jedná se o elixír lásky, jenž napomáhá lepšímu prokrvení mužských orgánů a zvyšuje sexuální libido. V kapkách je totiž arginin.

Feromony a afrodiziaka jsou další způsob, jak podpořit a zlepšit svůj intimní život a sexuální hrátky s partnerem. Vhodné jsou pro ženy i muže.

sexshop Růžový slon

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články